לאס וגאס
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מלונות | כרטיסים

קניון אנטילופ – Antelope Canyon

קניון אנטילופ – Antelope Canyon

אנטילופ קניון - כל מה שצריך לדעת Antelope Canyon

עזרה עם תכנון החופשה בלאס וגאס?

קניון אנטילופ – Antelope Canyon

קניון אנטילופ הוא פלא טבעי שאינו דומה לשום מקום אחר בעולם. כאשר השמש זורחת, ומאירה את קירות אבן החול הצרים בצבע כתום, צהוב ואדום,  מתקבל אפקט כמעט סוריאליסטי, הקניונים נחצבו במשך מיליוני שנים על ידי שיטפונות ורוחות חזקות. הם נדירים במיוחד, אפילו בהשוואה לקניונים אחרים, בשל צורתם הייחודית.

אנטילופ קניון ממוקם ליד העיירה פייג', אריזונה. הקניון מחלוק לשתי מקטעים, קניון אנטילופה העליון וקניון אנטילופה תחתון. שני הקניונים ממוקמים על אדמה בבעלות אומת הנבאחו מה שאומר שתצטרכו להזמין סיור כדי לטייל במקום. ישנם מספר סיורים זמינים עבור קניון אנטילופה העליון ועבור קניון אנטילופה התחתון.

מה ההבדלים בין קניון אנטילופ העליון לבין התחתון

יופיו של קניון אנטילופה הופך אותו לאחד היעדים המבוקשים ביותר בעולם, האפשרות לטייל בקניון העליון או בתחתון מעלה את השאלה מה עדיף, הקניונים די דומים אבל יש כמה מאפיינים שונים בין השניים. הראשון הוא שקניון אנטילופ העליון רחב בבסיסו וצר בחלק העליון מזכיר את הצורה איי באנגלית.

קניון אנטילופה התחתון, הוא בדיוק בצורה ההפוכה הוא צר למטה בשביל ורחב בחלק העליון כמו האות וי באנגלית. מאפיין שונה נוסף הוא שלקניון העליון יש קירות גבוהים ודרמטיים יותר עם צבעים משתנים, הגישה לקניון העליון יותר נוחה וקלה. קניון אנטילופ העליון הוא הפופולרי יותר בין שני הקניונים.

אם אתם אוהבים טיולי טבע, קניון אנטילופ הוא אחד המקומות היפים בעולם
אם אתם אוהבים טיולי טבע, קניון אנטילופ הוא אחד המקומות היפים בעולם

קניון אנטילופ העליון (Upper Antelope Canyon) – כאמור קניון אנטילופ העליון, הוא שביל רחב על פני הקרקע והחלק העליון הולך ונהיה צר, מה שיוצר מעברים מעוקלים בתוך החריצים של ההר, הקריות מתנשאים לגובה של יותר משלושים מטרים ורק פיסות אור של השמש מצליחות להיכנס מה שיותר אפקטים מרהיבים עם הצבעים העזים של קירות ההר.

אחת הסיבות הבולטות שקניון אנטילופ נחשב לפופולרי יותר זוהי הגישה הנוחה אליו. בשונה מהקניון התחתון, לא צריך לטפס והדרך קלה, ביקור בקניון מתאים אפילו לבעלי מוגבלויות. 

קניון אנטילופ התחתון (Lower Antelope Canyon) – הקניון התחתון והעליון מחוברים טכנית אך הם שתי מקומות שונים. כאמור הקניון התחתון מאוד צר בבסיס שלו והרבה יותר רחב בחלק העליון. בשונה מהקניון העליון בקניון התחתון נכנס הרבה יותר אור ואפר לראות את הצבעים הייחודים על קירות ההר.

סיור בקניון אנטילופה התחתון הוא בדרת קושי יותר גבוהה מהעליון, כדי להגיע לקניון אתם נדרשים לטפס על כמה סולמות וגם לנווט את הדרך בקניון מאוד מפותל וצר. זהו מסלול מעט יותר אתגרי אך בהחלט מספק נופים ומראות מדהימים.

סיור רגלי מודרך לקניון אנטילופ העליון

סיור בקניון אנטילופ העליון הוא אחד הסיורים הפופולרים בארצות הברית. את הסיור ניתן לעשות רק עם מדריך מוסמך, שלוקח אתכם אל המקומות הכי יפים בקניון. קניון אנטילופ העליון הוא אחד מפלאי הטבע המצולמים ביותר בעולם, מדי שנה מגיעים צלמים בינלאומיים מכל רחבי העולם כדי לתפוס תמונות ייחודיות של הטבע הקסום.

לאורך הסיור המדריך מלמד אתכם על ההיסטוריה של האזור, איך הוא נוצר וכמובן על המסורת של האינדיאנים אשר עדיין מתגוררים בשמורה. במשך הסיור תוכלו לעצור ולצלם את הנופים המרהיבים וכמובן את תופעת הטבע הקסומה של קרני השמש שחודרות אל בין הנקיקים והחריצים ויוצרות אפקט מרהיב במיוחד.

את הסיור הרגלי המודרך לקניון אנטילופ העליון, ניתן להזמין באינטרנט, כאמור לא ניתן לסייר במקום לבד וסיור מודרך עם מדריך נבאחו זוהי הדרך היחידה לבקר בקניון. המחיר של הכרטיס הוא, חמש מאות שישים ושמונה שקלים לאדם, הכרטיס כולל, דמי כניסה לשמורת הטבע נבאחו, כניסה לקניון אנטילופה העליון וסיור מודרך באורך של שעה.

לאחר הזמנת כרטיסים אתם מקבלים כרטיס דיגיטלי לטלפון. שימו לב כרטיס זה אינו אישור הזמנה, את הכרטיס יש להציג יחד עם תעודה מזהה בנקודת המפגש, המדריך הוא זה שיתקף את הכרטיס, יש להגיע חצי שעה לפני מועד הסיור לכתובת: 55 South Lake Powell Boulevard, 86040, Page

סיור מודרך לקניון אנטילופ התחתון

סיור בקניון אנטילופ התחתון הוא משהו אחר מכל מה שראיתם. הנופים המרהיבים אשר משתנים כל זמן מאור השמש. הקניון נוצר לפני מיליוני שנים והפך להיות פלא טבע טבעי לחלוטין שמספק למבקרים הזדמנות לעשות תמונות מדהימות. סיור מודרך לקניון אנטילופ התחתון מלווה עם מדריך אינדיאני אמיתי.

לאורך הסיור המדריך מלמד אתכם על ההיסטוריה של הקניון, יש הרבה מה ללמוד וכמובן אתם גם מוזמנים לשאול את המדריך שאלות שמסקרנות אתכם. כדאי לקחת בחשבון שהסיור מוגדר בדרגת קושי גבוהה יותר מזה של הסיור הרגלי לקניון אנטילופ העליון, יש מספר סטים של סולמות שיש לטפס עליהם, כמו גם ירידה ועלייה תלולה באופן יחסי. לכן גם מאוד חשוב להיות קשובים להוראות של המדריך, הסיור עובר דרך שבילים מאוד צרים לכן חשוב מאוד להיות ערנים למה שקורה מסביב.

את הכרטיסים לסיור ניתן להזמין רק באינטרנט, הסיור יכול להתקיים רק עם מדריך נבאחו מוסמך. המחיר של כרטיס לסיור הוא שלוש מאות עשרים ושלושה שקלים לאדם, הכרטיס כולל, סיור מודרך באורך של שעה ואת כל מיסי הכניסה השונים לשמורה. 

 לאחר הזמנת הכרטיסים אתם מקבלים אישור הזמנה למייל, אין צורך להדפיס את הכרטיסים, כאשר אתם מגיעים לנקודת המפגש אתם מציגים את הכרטיס בטלפון והמדריך מתקף אותו.

מידע שימושי על ביקור בקניון אנטילופ

קניון אנטילופ הוא אחד מיעדי התיירות המובילים בארצות הברית עבור תיירים שמחפשים לראות טבע. לא ניתן לבקר בקניון באופן עצמאי מפני שהוא שמורה השייכת לנבאחו. את הסיורים המודרכים בהחלט מומלץ בחום להזמין מראש באינטרנט מוקדם ככל הניתן, מפני שהביקוש גבוה כך שתוכלו להבטיח את מקומכם.

מזג האוויר בקניון אנטילופ (The weather in Antelope Canyon) – קניון אנטילופ נמצא במדבר, מה שאומר שעונת הקיץ מתאפיינת בטמפרטורות גבוהות במיוחד, בעונת החורף הטמפרטורות מאוד נמוכות. הזמנים הטובים ביותר לבקר בקניון אנטילופ הם בין החודשים יוני עד אוגוסט. מבחינת הטמפרטורות בחודשים יולי אוגוסט הטמפרוטורת גבוהות.

עם זאת אלה החודשים הטובים ביותר לבקר בקניון וליהנות משמש גבוהה אשר תעניק לכם את היכולת לתפוס בצורה טובה את קרני אור השמש שחודרים בין הנקיקים והחריצים. האפקטים שהם יוצרים זה משהו שצריך לראות כדי להאמין. השעות הטובות ביותר לראות את התופעה הן שעות הצהריים בין השעה אחת עשרה עד השעה שתיים בצהריים.

איך להתארגן לסיור בקניון (How to get organized for the Antelope Canyon) – כדי להתארגן לסיור חשוב לדאוג לנעול נעלי הליכה סגורות ונוחות, כמו גם בגדים נוחים, חשוב לקחת בחשבון שהקניון נמצא באזור מדברי בחלק גדול מהסיורים אתם נמצאים תחת השמש הקופחת, לכן חשוב להביא, כובע, קרם הגנה, משקפי שמש וכמובן לא לשכוח הרבה מים.

תהיו מוכנים לכך שיהיו שם עוד המון תיירים נוספים, בכל שנה מבקרים בקניון אנטילופ מעל למיליון תיירים מכל רחבי העולם, שלושת אלפים מבקרים ביום בממוצע, כך שככל הנראה תפגשו שם עוד מטיילים, חשוב מאוד לשמור על הכללים של השמורה ולהקשיב להוראות של המדריכים.

סיורים מודרכים בקניון אנטילופ הם ללא ספק חוויה מדהימה, הסיורים מתאימים למשפחות עם ילדים, עם זאת כדאי לקחת בחשבון שסיור בקניון התחתון הוא מעט קשה, לכן למשפחות עם ילדים מומלץ לבקר בקניון העליון. מה שבטוח אם אתם מגיעים לאריזונה אל תוותרו על הסיור המדהים לקניון אנטילופ המרהיב ביופיו

מה יש בקניון אנטילופ? איפה עדיף לסייר בקניון העליון או התחתון? כל מה שחשוב לשאול על קניון אנטילופ?

בהחלט כן, אם אתם אוהבים טיולי טבע, קניון אנטילופ הוא אחד המקומות היפים בעולם, זהו קניון מרהיב ביופיו אשר נוצר במשך מיליוני שנים, על ידי רוחות חזקות ושטפונות בזק. הקניון יצר נקיקים צרים ומפותלים, קירות עם צבעים עזים של אדום וכתום, כיום קניון אנטילופ הוא אחד המקומות הפופולריים באריזונה.

את הסיור המודרך לקניון אנטילופ העליון, יש להזמין מראש באינטרנט. המחיר של הכרטיס הוא 586 שקלים לאדם, הכרטיס כולל כניסה לקניון אנטילופ, כל המיסים, ומדריך מלווה משבט הנבאחו.

מחירו של כרטיס עבור סיור מודרך בקניון אנטילופ התחתון בקנייה מראש באינטרנט יעלה לכם 322 שקלים לאדם, הכרטיס כולל, סיור מודרך עם מדריך נבאחו באורך של שעה, וכל המיסים והכניסות לשמורה.

לא ניתן לעשות סיור בקניון אנטילופ באופן עצמאי, האדמה בה נמצא הקניון היא שמורת נבאחו, את הסיורים בקניון ניתן לעשות אך ורק עם מדריך נבאחו, את הסיורים ניתן להזמין מראש באינטרנט. אלה סיורים מעולים עם מדריכים שמכירים את האזור כמו את כף ידם.

לחזור למשהו ספציפי?